Alem Bertola Pompaları

10.07.2021
314
Alem Bertola Pompaları

Alem Bertola Pompa

Değerli Duru Teknik müşterileri ve takipçileri için hazırladığımız bu yazımızda unutulmayan pompa markasına yer vereceğiz. Yeni nesilin pek bilmediği fakat eskilerin vazgeçemediği pompa markası Alem Bertola.

Alem Bertola Pompa Seçimi

Pompa seçimininde iki farklı kriter bulunmaktadır. Birincisi m3/h dediğimi saatte basacağı su miktarı, diğeri ise bu suyu kaç metre yüksekliğe basacağını belirleyen mSS değeridir.

Mss değerini : Akışın emme yapılacağı yerin seviyesi ile akışın basılacağı yer arasındaki farka , tesisat borulaması ve borulamaya ait basınç kayıpları v.s gibi durumlarda ilave edilerek belirlenir.

m3/h değeri ise : Popanın gerekli olduğu alanda gerekli olan su miktarı belirlenmesi yeterli olacaktır. Örneğin fiskiye ile bir sulama yapılacaksa aynı anda açılan fiskiyelerin saatte harcadığı su miktarını toplayarak bulunabilir.

m3/h ve mSS Değeri belli olan değerlerinizi aşağıda yazılı pompa modellerimizin içine girerek tablodan kendiniz seçebilirsiniz.

Alem Bertola Pompaların Farkları

Alem Bertola Pompa eski bir teknolojiye dayanmasına rağmen teknik ve modernizasyon anlamında çok ileri ve çok yönlü düşünülerek tasarlanmıştır. Alem Bertola pompaların en büyük özelliği ise en düşük elektrik motorları ile hiç bir pompanın veremeyeceği değerleri verebiliyor olmasıdır.
Bir çok pompa markası ile yapılan testlerde bunu doğrulamıştır.

Diğer özelliklerini sıralayacak olursak tesisata montajı çok kolay bir şekilde yapılıyor olması , Üstte bahsettiğimiz üzere enerji sarfiyatıda çok düşüktür.
Verimli ve sessiz çalışması sebebi ile günümüzde bir çok hobi bahçesinin , tarla veya bağ bahçe işi ile uğraşan çoğu ziraatçinin ve hobi severin vazgeçilmez pompa markası olmuştur.

Son günlerde aynı zamanda büyük sanayi makinalarında , büyük araç yıkamalarında , endüstriyel tip bulaşık , çamaşır gibi makinalarda, Soğutma sistemlerinde , Yangın ile mücadele sistemlerinde kullanılmaktadır.

Alem Bertola Pompa Teknik Özelliği

Alem Bertola pompalarda bir çok pompa firmasının opsiyonel olarak sunduğu sızdırmazlığı sağlayan salmastra mekanik olarak üretilmektedir. Yumuşak salmastra bu pompalarda kullanılmamaktadır.

Pompaya takılan mekanik salmastra mili sıkmadığı için pompa ile mil arasındaki sürtünme problemini en aza indirerek pompanın bulunduğu yere pompadan su akıtma yapmaz. Doğal olarak enerji verimliliği oluşmaktadır.

Ve bize göre Alem Bertola pompaların en can alıcı özeliği ise bakım , ayar veya yağlama gibi sürekli pompa muayenesi gerektirecek uğraşlara sokmaz.

Kısaca bakım , yağlama , ayar derdine son…

Alem Bertola Pompa Modelleri

Sitemizde bulunan Alem Bertola Pompa modellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Alem Bertola pompa ile alakalı bilgi almak ve sipariş vermek için lütfen iletişime geçiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.