Armaş DN150 Yükselen Milli Sürgülü Vana

YÜKSELEN SÜRGÜLÜ VANA AÇIKLAMASI

Yükselen milli sürgülü vanalar yangın tesisatlarında popüler ürünler arasında yer almakta ve satın alınmaktadır. Açık konumda iken akışı bozmayan bu vanalar, aşağı yukarı haraketi izlenebilen yapıya sahiptir. Bu vanaların izleme anahtarları takılarak elektriksel izlenebilme özelliğine sahiptir.  Sürgülü vana tipidir. Diğer ve kelebek vana tipine göre daha düşük basınç sağlayan vana tipidir. Gövdenin içine vidalanan miller sayesinde sürgüleri aşağı yukarı hareket etirilebilir. Bu sayede vananın açma kapama işlemi gerçekleştirilir. Kauçuk kaplanmış sürgü ile sızdırmazlık sağlanmaktadır. Bu vanalar yangın tesisatlarında kullanılmaktadır.

Bu vanalar daha az hidrolik kayıp oluşturduğu için kullanıcılar için tercih sebebidir. Açık konumunda olduğunda akışı bozmamaktadır. Bu vanalar kesme vanası olarak kullanılan vana tipleridir. Diğer vanalara göre maliyetleri yüksektir ve daha fazla yer kaplamaktadır. Bu vanlarda dişli, yivli ve flanş bağlantıları rahatlıkla yapılabilir. Yangın tesislerinde sıklıkla kullanılmaktadır. İzleme anahtarları sayesinde izlemeleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu vanalar sürgülü ve esnek yapıya sahiptirler. Kesme vanası olarakta görev yapmaktadır. Bu vanalar sıcak ve soğuk sistemlerde, asit ve alkalı özelliği bulunmayan vanalardır. Yanıcı özelliğe sahip değildir. Teknik olarak gövde, sit, sürgü , mil,conta,kapak,üst kapak ve hendıl gibi donanımlardan oluşmaktadır. Maliyet olarak diğer vanalardan yüksek olsada kullanış açısından daha pratik ve kontrolü kolay sağlanan vana çeşitleri arasında yerini almaktadır. Daha az hidrolik kayıp oluşturduğu için tercih sebebi olmuştur.

YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA ÇEŞİTLERİ

Yükselen Milli Sürgülü Vana ( OS&Y)

Bu vanalar kontrol vanası olarak bilinmektedir.  Kesme vanası olarak kullanılmaktadır. Kesme ve kontrol olarak görev yapmaktadır.  Açık konumdayken düzgün akışı bozmazlar, milin aşağı yukarı haraket etmesini sağlarlar ve gözle izlenebilme özelliğine sahiptirler. Eğer bu vanalara anahtar takarsanız elektriksel izlemede yapabilirsiniz. Sürgülü vana tipine girmektedir. Diğer vanalara göre daha az hidrolik kayıp sağlamaktadır.

Yükselmeyen Milli Sürgülü Vana( NRS)

Toprak altı su hatlarını kesmek ve kontrol etmek amacıyla ana hatlar ve hidrant sisteminde kullanılan vanalardır. Yer altında post indikatörü ile kullanıldığında vana odasını kullanmaya gerek duymayan vana tipidir.

Yükselen milli sürgülü vana fiyatı almak ve Armaş Yükselen milli sürgülü vana hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.