Flow Switch – Akış Anahtarları Hakkında Bilgi

Satış sayfamızın bu başlığında flow switch yani Akış Anahtarları ile alakalı bilgilere yer verip. Akış Anahtarı ile Flow Switch arasındaki fark nedir ?, Flow switch yani Akış Anahtarı nerelerde kullanılır?, Flow switch yani Akış Anahtarı fiyatı nedir? gibi farklı sorularınıza cevap vereceğiz.

Yangın hatlarındaki borulamalarda kullandığımız şalter vazifesi gören bu akış anahtarlı tesisattdaki diğer malzemeler gibi kullanılması kesinlikle gerekli olan malzemelerdir. Şalter olmama durumunda ve Sinyal alamama durumunda bulunduğu tesisatda problemler yaşanabilmektedir.

Akış anahtarı olmazsa eğer tesisatta sprinklerin patlaması sonucu oluşan akışın sinyalini yangın pompasına göndermeyecektir ve çalışmayacaktır. Sprinkler patladığında borudaki suyun boşalması sonucu giden akış ile hareketlenen ürün sayesinde yangın tesisatı önem kazanır.
Akış anahtarları mümkün olduğunca her zonda bulunmalıdır ve akışın nereden geçtiği o şekilde saptanmalıdır.

Akış Anahtarlarına aynı zamanda Akış Şalteri ismide verilmektedir. Bu ürünler Islak alarm vanasının bulunduğu sistemlerde kullnılır ve ıslak alarm vanasına yön vermektedir. Kuru alarm vanasında böyle bir düzeneğe ihtiyaç olmadığı için genellikle kullanılmaz. Kuru alarm vanasın basınç şalterleri ve kompresör yardımı ile çalışmaktador.

Akış Anahtarlı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Islak yangın tesisatlarında kullanılmaktadır. Yani kuru alarm vanasının değil ıslak alarm vanasının olduğu yerlerde kullanılmaktadır.
  • Yaylı bir yapıya sahip olduğu için boruda sürtünmeye sebep olmayacak şekilde yatay veya dikey olarak montaj yapılabilmektedir.
  • Akış anahtarlarının üzerinde kablo ile çıkış alarak otomasyona bağlayıp yön verebilirsiniz.
  • Akış anahtarları yangınlar için DN50 ve üzerinde başlamaktadır. Diğer su tesisatlarında ise 1″ kullanılmaktadır.

Akış Anahtarları İle Alakalı Önerilen Markalar

Islak yangın tesisatlarının vazgeçilmez ürünlerinden birisi olan akış anahtarlarında her markayı kullanmanızı doğru bulmuyoruz. Daha önce kullanılmış ve sorun yaşamayacağını düşündüğüm markaları size tavsiye ediyoruz.
Akış Anahtarı Markaları ;

gibi sıralayabiliriz. Bir ara ismi duyulan ve sonradan kaybolan TYCO ADT Akış anahtarı markasını kesinlikle önermiyoruz.

Flow Switch yani Akış Anahtarı Fiyatları

Yangın tesisatlarında diğer tüm ürünler gibi Akış anahtarlındada markadan markaya fiyat değişkenliği göstermektedir. Fakat Ürün boyutlarında bir fark olmadığı için 65 ile 150 çapları arasında fiyat farkları oluşmamaktadır. Seri üretim olmayan DN50 – DN125 VE DN200 Çaplarda fiyatlar bir nebze değişiklik göstermektedir.

Flow switch yani Akış Anahtarları ile alakalı aklınıza takılan tüm detaylar için ve sipariş vermek için iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.