FAF 3750 Pneumatik Aktüatör

30.05.2020
96
FAF 3750 Pneumatik Aktüatör

FAF Pneumatik Aktüatör

FAF Pneumatik Aktüatörler hava ile vanayı açıp kapatan aktüatörlerdir. Bu aktüatörler hem çevirme mantığı ile hareket ederler , Hemde aşağı yukarı piston mantığı ile hareket edebilirler.

FAF Pneumatik Aktüatör Özellikleri

FAF Pneumatik Aktüatörler kompresör yardımıyla veya farklı bir hava kaynağı sayesinde oluşan hava basıncını mekanik enerjiye çevirerek vanaya hareket sağlamaktadır.
FAF Pneumatik Aktüatör seçimini yaparken ilgili vananın kataloğundan tor değerine bakarak , O torka uygun FAF Pneumatik Aktüatörü seçerek kullanmalısınız.
FAF Pneumatik Aktüatörlerin gövdesi Alüminyum malzemeden üretilmektedir. Ve sızdırmazlık elemanları kaliteli ve kabul görmüş contalardan oluşmaktadır.
FAF Pneumatik Aktüatörler ve Diğer aktüatörlerin çalışma basınçları genellikle 6 atüdür. Bunun üzerinde bir tesisat için farklı aktüatör tercihleri denemelisiniz.
Hangi vanada kullanmak istediğinizi bizlere belirterek destek alabilirsiniz. İstemiş olduğunuz vanaya aktüatör montajını yaparak teslim edebiliriz.

FAF Pneumatik Aktüatörler iki şekilde üretilmektedir. Bir tanesi çevirme mantığı ile , Diğeri ise aşağı yukarı piston mantığı ile hareket etmektedir.

  • Çevirme mantığı ile çalışan aktüatörlere Çeyrek Turlu Pneumatik Aktüatörlerde denmektedir. Bu aktüatörler , Kullanılan vananın milini 90 derece çevirerek açmaktadır.
    Bu tür aktüatörler genellikle çevirme mantığı ile çalışan vanalarda kullanılmaktadır. Buda Küresel vanalar , Sürgülü vanalar gibi çevirme şeklinde çalışan vanalardır.
  • Diğer aktüatör çeşidi ise aşağı yukarı şekilde çalışan , Piston tarzı pneumatik aktüatörlerdir. Piyasa doğrusal hareketli Pneumatik Aktüatör olarak veya Piston Tipi Pneumatik Aktüatör olarakda bilinmektedir.
    Bu aktüatörler gelen hava basıncı ile aşağı doğru kendisini iterek vanayı açıp kapatabilir. Bu tip pistonlu aktüatörler genellikle Bıçaklı Vanalar ve Benzeri vanalarda kullanılır. Bıçaklı vanalara bu ürün montaj yapıldıktan sonra Pneumatik Aktüatörlü Bıçaklı Vana olarak anılmaktadır.

FAF Pneumatik Aktüatörde Kullanılan Aksesuarlar

FAF Vananın ve diğer markaların bu aktüatörlerine , Tesisat işleyişinde sizlere yardımcı olması için farklı aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu aksesuarları aşağıda tek tek ele alabiliriz.

Namur Valf

Faf Vananın ve Diğer bir çok firmanın üretiminde bulunan aktüatörlerde kullanılan Namur Valfler, Vidalı kompresörden veya pistonlu kompresörden gelen havayı ilgili yerlere yönlendirmede kullanılmaktadır.

Sınır Şalter Kutusu

Sınır şalter kutusu her üründe farklı isimlendirilebilmektedir. Unox vanada Limit anahtarı , Faf vanada sınır şalter kutusu gibi. Asli görevi üzerinde bulunduğu vananın açık veya kapalı olma konumuna göre otomasyon sistemine sinyal gönderen parçadır. Üzerindeki kırmızı siyah renkler ise kapalı ve açık olduğunu göstermektedir.

Gösterge

Hangi vanaya bağlı ise , bağlı olduğu vananı açık veya kapalı olduğunu manuel olarak görmemize yarayan bir üründür.

Pozisyoner

Pozisyoner sadece çeyrek turlu aktüatörlerde kullanılmaktadır. 90 derece boyunca açılabilen aktüatörleri istenien oranda açma ve kapanmasına yardımcı olan aktüatör aksesuarıdır. Bu parça seyesinde vanayı 60 dercede veya 30 derecede veya belirleyeceğimiz herhangi bir oranda tutabileceğiz.

FAF Pneumatik Aktüatörler ile alakalı detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için lütfen iletişime geçiniz.

FAF Pneumatik Aktüatör Kataloğu

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.