Honeywell Yakıt Tankı Güvenlik Teknolojisi

13.08.2021
154

Honeywell Yakıt Tankı Güvenlik Teknolojisi

Aşağıdaki Yazı aero-mag sitesinden esinlenerek türkçeleştirilmiştir. Çevirme aşamasında yazım hataları olabileceğinden ötürü şimdiden özür dilerim.

Honeywell, Copa’nın Boeing 737 filosu için Hava Ayırma Modülü (ASM) kitini sağlamak üzere Copa Airlines tarafından seçildi.

Bu yeni teknoloji teklifi, yakıt deposu yangınları riskini azaltmaya yardımcı olmak için daha büyük uçaklara kurulan Copa’nın mevcut ASM’lerinin yerini alıyor. Copa, sektördeki en uzun ömür ve garantilerden birine sahip olan güvenlik sisteminin Honeywell versiyonunu işleten ilk havayolu şirketidir.

Bir uçak yakıt kullandığından ve yakıt depoları boş olduğundan, bu açık alanı dolduran oksijen miktarını azaltarak yangın riskini azaltmak çok önemlidir. ASM, oksijeni çevreleyen havadaki nitrojenden ayırır, bu da Azot Üretim Sisteminin boşaltılan yakıt tanklarına nitrojen pompalamasına olanak tanır.

Honeywell’in ASM’si, orijinal ekipman üreticisinin mevcut ürününden yaklaşık altı ila sekiz saat daha hızlı kurulabilir. Bu kısaltılmış kurulum süresi, daha düşük bakım maliyetlerine katkıda bulunur.

Ek olarak, Honeywell’in ASM’si, şu anda 737 uçaklarında kurulu olan diğer seçeneklere göre dayanıklılığı artırmıştır ve 2008’den sonra üretilen her 737’de hatta takılan Honeywell’in Azot Üretim Sistemi ile entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.  

Copa Airlines teknik operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Rafael Samudio, “Maliyet kontrolüne kurumsal odaklanmamızı sürdürürken operasyonları sürdürmemiz ve beklenmedik bakım gecikmelerinden kaçınmamız çok önemli” dedi. Honeywell Hava Ayırma Modülü, her iki çabayı da geliştirmek açısından mantıklı bir seçimdi ve 737 filomuzdaki birçok sistemin temel birleştiricisi olacak Honeywell’in Hava Ayırma Modülünü kullanan Amerika bölgesindeki ilk havayolları arasında yer almaktan heyecan duyuyoruz. ”

Honeywell ASM, zorlu 737 işletim ortamının ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek dayanıklılığa sahip bir membran yapısıyla tasarlanmıştır. Kit olarak sağlanır ve gerekli tüm örtüler ve braketler, ozon yok etme filtresi ve kurulum talimatları ile birlikte yeni bir Honeywell ASM içerir.

Hava ve termal sistemler başkan yardımcısı ve genel müdürü Tom Hart, “On yıldan fazla bir süredir Honeywell, Hava Ayırma Modülünün bu sistemin önemli bir parçası olduğu hava taşımacılığı uçaklarına Azot Üretim Sistemlerinin önde gelen entegratörü olmuştur” dedi. Honeywell Havacılık. “Daha dayanıklı, kurulumu daha kolay ve daha uzun ömürlü bir seçeneğe olan ihtiyacı fark ettiğimizden, beklenmedik arıza sürelerini önlemek ve havayolu müşterileri için genel operasyonel maliyetleri azaltmak için en son membran teknolojisini içeren bir ASM geliştirmeye karar verdik.”

ASM, taşıyıcılar için daha düşük kurulum maliyetleri sağlayacak ve artırılmış dayanıklılığı ile Honeywell, değiştirilmeden yedi yıllık ASM ömrünü garanti edebilmektedir. Honeywell, Azot Üretim Sistemi entegratörü olduğundan, bu kitler, genel müşteri işletim maliyetlerini daha da azaltmak için mevcut bakım planlarında birleştirilebilir.

Alt bölümden yazı ile alakalı yorumda bulunabilir.
Yakıt Tankı İle Alakalı Ürünlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (6)