Yağ Tutucu Nedir ?

02.01.2020
377
Yağ Tutucu Nedir ?

Yağ Tutucular, Uzun zamandır üretilmesine rağmen kullanımın yeni yeni yaygınlaşmaktadır. Yağ ayırıcıyı kabaca tarif etmek istersek kanalizasyona giden suyun yağ ayırıcıdan geçirerek , kanalizasyona yağ atıklarını göndermemede kullanılmaktadır. Yağ tutucular adından da anlaşılacağı üzere yağı haznesinde tutarak suyun kanalizasyona yağsız bir şekilde oluşmasını sağlamaktadır.
Bu sayede katı yağlardan kaynaklı tıkanan kanalizasyon probleminin önüne geçilmiş olur. Tıkanan kanalizasyon boruları teknik olarak yıpranabilirken yağ tutucu kullanmamız halinde uzun süre tesisattaki yerini muhafaza edebilir.

Yağ tutucular mutfakların bulunduğu heryerde kullanılması gerekmektedir. Fakat günümüzde zorunluluk arzeden yerler , Endüstriyel yemekhaneler, fastfood yemek yerleri, Hayvan kesim yerleri ve oto sanayileri gibi kuruluşlarda kullanılmaktadır. Son Yıllarda kamu kurumlarının tüm projelerinde de çıkmaya başlamıştır.

Yağ tutucular farklı kapasite ve özellikle üretimi yapılabilmektedir. Üretimi yapılan ve montajı sağlanan yağ tutucuları kullanıma başladıktan sonra belli periyotlarda temizlenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde sağladığı fayda , zarara dönüşebilir. Temizlenen ve toplanan yağlar , bu işte ehil atık yağ toplama firmalarına verilmelidir.

Yağ tutucuların temizlik süresini uzatmanın bir püf noktası bulunmakta. Haznenin içine atık yağlar ile beslenen bakterilerden bırakılması durumunda bekleyen atık yağları bulunduğu yerde bitiren bir koloni kurmuş olursunuz. Bu sayede yapıalan temizliğin zamanı uzatılabilir. Bu bakteri ilavesi günlük yapılmalıdır ve ön görülen dozajda yapılmalıdır.

Yağ tutucular hakkında detaylı bilgi ve sipariş vermek için lütfen iletişime geçiniz.
Detaylı Ürün Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.